71. Tour de Pologne wystartował w Gdańsku, ścigają się po samochód Fiat 500L Trekking

Tour de Pologne - 02/08/2014 - foto Ilario Biondi/ATCommunication©2014

GDAŃSK. W niedzielę 3 sierpnia o godz. 13 nastąpił start honorowy pierwszego etapu 71. Tour de Pologne UCI World Tour. W wyścigu weźmie bierze około 170 kolarzy z 21 ekip. Podczas wyścigu Tour de Pologne zawodnicy pokonają dystans 1251 m. W 25. rocznicę wolnych wyborów kolarze wystartowali z symbolicznego miejsca – spod historycznej Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Wyścig uroczyście otworzył Patron Honorowy startu i otwarcia wyścigu Lech Wałęsa.

Na Plac Solidarności w Gdańsku o godz, 11:20 rozpoczęła się oficjalna prezentacja ekip startujących w wyścigu, a także podpisywanie list startowych. Potem było uroczyste otwarcie wyścigu z udziałem Lecha Wałęsy, Prezydent Gdańska Pawła Adamowicza oraz Dyrektora Generalnego Tour de Pologne Czesława Langa.

Po uroczystości  kolarze złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Następnie Lech Wałęsa dał sygnał do startu. Po dziesięciu kilometrach od startu honorowego na ul. Trakt Św. Wojciecha nastąpił start ostry.

Pierwszy etap 71. Tour de Pologne liczy 226 kilometrów. Już po 2,5 km – pierwsza Premia Specjalnej w Pruszczu Gd. Kolejna Premia Specjalna – na 47,5 km w Malborku. Na 86 km trasy – Lotna Premia LOTTO w Kwidzynie, a na 172 km Lotna Premia LOTTO w Unisławiu.

Na mecie pierwszego etapu w Bydgoszczy – trzy rundy o długości 7,2 km. Tu także znajduje się Górska Premia TAURON III kategorii. Finisz – na ulicy Ogińskiego.

W wyścigu weźmie bierze ok. 170 kolarzy z 21 ekip. Na oficjalnej liście startowej 71. Tour de Pologne znalazło się wielu znakomitych kolarzy. W wyścigu wystartują między innymi Pieter Weening i Michael Matthews z grupy Orica GreenEDGE, Edvald Boasson Hagen oraz Ben Swift z grupy Sky, Fabio Aru z Astany, Tyler Farrar i Ryder Hesjedal z Garmin Sharp, Damiano Cunego z Lampre-Merida, Thor Hushovd z BMC Racing Team, Moreno Moser z Cannondale, czy Robert Gesink z Belkin.

Startują także polscy kolarze z Rafałem Majką z Tinkoff-Saxo na czele. Zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France jest uznawany za jednego z faworytów Tour de Pologne. Oprócz niego ściga się między innymi Przemysław Niemiec z Lampre-Merida, Paweł Poljański z Tinkoff-Saxo oraz Sylwester Szmyd z Movistar, a także kolarze Reprezentacji Polski oraz CCC Polsat Polkowice z Markiem Rutkiewiczem, dla którego jest to dwunasty start w naszym narodowym wyścigu.

Trasa wyścigu Tour de Pologne liczy 1251 km. Główną nagrodą 71. Tour de Pologne jest samochód Fiat 500L Trekking. Otrzyma go zwycięzca klasyfikacji generalnej SKANDIA. Poza tym kolarze będą walczyć w klasyfikacji Najlepszy Góral TAURON, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, klasyfikacji punktowej LANG TEAM oraz klasyfikacji premii Najlepszy Polak LOTOS.

tour walesa tour 1 etap

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *