100 kg krajanki i 160 litrów spirystusu w garażu

pol slupsk tyton bez akcyzy

POMORZE ZACHODNIE. W Słupsku zabezpieczono ponad 100 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 160 litrów spirytusu. W związku ze sprawą zatrzymano 42-letniego słupszczanina.

Kryminalni z Komisariatu I w Słupsku współpracując z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta prawdopodobnie znajduje się magazyn nielegalnego tytoniu.

Podczas przeprowadzonej akcji i przeszukania garażu należącego do 42-letniego słupszczanina, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 100 kg krajanki tytoniu i 160 litrów spirytusu. Cześć tytoniu znajdowała się w workach jutowych, a reszta spakowana już była w mniejsze kilogramowe paczki gotowe i przeznaczone do dalszej dystrybucji. Alkohol znajdował się w 5-litrowych butelkach – wszystko bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar zabezpieczony został przez funkcjonariuszy i będzie stanowił dowód w postępowaniu przed sądem.

W wyniku działań policjantów zatrzymano 42-letniego właściciela garażu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci ustalili, że Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mogły sięgać nawet 80 tys. zł. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *