Znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną – z siekierą w ręku

GDAŃSK. Groził rodzinie pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż lub siekierę. Na wniosek policji i prokuratury rejonowej w Pruszczu Gd. aresztowano na trzy miesiące 26-letniego mieszkańca gminy Kolbudy. Mężczyzna od trzech lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Ponadto nie stosował się do postanowienia sądu tj. zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie września policjanci z komisariatu policji w Kolbudach zostali poinformowani przez 46-letnią mieszkankę gminy, że jej syn znęca się nad nią i pozostałymi członkami rodziny. Według zgłaszającej, taka sytuacja trwa od trzech lat. 26-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, bił i wyzywał członków rodziny. Groził im pozbawieniem życia trzymając w ręku nóż lub siekierę.

Policjanci zajęli się sprawą. Między innymi przesłuchali szereg świadków oraz podejrzanego. Zgromadzili również inne dowody w sprawie, które pozwoliły na postawienie mu zarzutu znęcania się nad rodziną. Ponadto mężczyzna już wcześniej miał orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, którego w ogóle nie respektował.

Wczoraj gdański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, pamiętaj, że przemoc nie kończy się sama. Reaguj, jeśli wiesz, że ktoś jest bity lub poniżany, słyszy groźby i doświadcza krzywd. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem zadzwoń na ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia” 801-120-002 lub poinformuj o tym policję.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *