Zmiana w pomorskim NFZ. Dr Paszkowicz do odwołania

Boniecki

Janusz Boniecki

GDAŃSK. Szykuje się zmiana na stanowisku dyrektora Pomorskiego Oddziału NFZ. Dr Małgorzata Paszkowicz prawdopodobnie straci stanowisko, które objęła za rządów PO-PSL (w październiku 2014 r.). Minister Zdrowia wystąpił o opinię w sprawie odwołania dr Paszkowicz do prezesa NFZ i Rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dyrektora oddziału wojewódzkiego funduszu powołuje i odwołuje Minister Zdrowia, po zasięgnięciu opinii Rady Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz prezesa NFZ.
Jednakże te opinie nie są wiążące dla ministra. Jak informuje rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Milena Kruszewska, 14 kwietnia 2016 r. minister wystąpił do prezesa NFZ i Rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o opinię w sprawie odwołania dyrektor Paszkowicz.
Szef Rady Oddziału Wojewódzkiego NFZ Michał Owczarczyk (b. wicewojewoda pomorski za rządów PO-PSL, działacz Platformy Obywatelskiej) już wyraził swoją dezaprobatę w sprawie odwołania dyr. Paszkowicz. Rada jest zdominowana przez zwolenników poprzedniego rządu, więc można się spodziewać podobnej opinii.

Wśród kandydatów na stanowisko dyrektora pomorskiego NFZ są wymieniani:

  • mgr inż. Janusz Boniecki – menedżer, absolwent Politechniki Gdańskiej, b. Prezes Szpitali Tczewskich S.A. w latach 2008 – 2015, potem z nominacji marszałka pomorskiego był dyrektorem Szpitali Wojewódzkich w Gdyni (powstałych z połączenia Szpitala Morskiego w Redłowie i św. Wincentego a Paulo w Śródmieściu), obecnie dyrektor PZOZ w Ostródzie,
  • Elżbieta Rucińska-Kulesz – lekarz, pracowała w pomorskim NFZ za rządów PiS, obecnie lekarz w Żukowie.
  • Krystyna Grzenia – lekarz, b. dyrektor szpitala na Zaspie (odwołana przez Marszałka Pomorskiego Mieczysława Struka, Platforma Obywatelska)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *