Zginęli kierowcy pojazdów – po uderzeniu doszło do eksplozji

pol chojnice smierc 2 kierowców

POMORZE ZACH. Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu m. Rytel. Kierujący skodą w kierunku Czerska zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w samochód ciężarowy przewożący drewno. Doszło do eksplozji. Zginęli kierowcy obu pojazdów.

W czwartek ok. godz. 9 dyżurny na drodze krajowej nr 22 w pomiędzy Jeziorkami a Rytlem doszło do wypadku drogowego. Lekarz pracujący na miejscu wypadku drogowego stwierdził zgon 27-letniego kierowcy skody oraz 36-letniego kierowcy ciężarowej scanii.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą fabią, jadąc w kierunku Rytla, zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką przewożącą transport drewna. Na skutek uderzenia doszło do eksplozji oraz wywrócenia samochodu ciężarowego. Pomimo podjętej akcji ratowniczej, kierowcy z obu pojazdów ponieśli śmierć na miejscu. Sekcja zwłok wykaże czy kierowcy byli trzeźwi. Samochód osobowy i ciężarowy odholowano na policyjny parking.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę, rozsądek i ostrożność za kierownicą. Jako kierowcy powinniśmy cechować się wyrozumiałością wobec innych użytkowników dróg. Przestrzegajmy przepisów drogowych, zadbajmy o własne życie, a także innych osób korzystających z drogi, po której się poruszamy. Pośpiech na drodze nie jest wskazany. Kierowco noga z gazu! (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *