Ze szpitala do aresztu. Po wypadku uciekł i ukrył się w lesie

pol pruszcz ucieczka

POW. GDAŃSKI. W miejscowości Buszkowy gmina Kolbudy kierujący volkswagenem golfem na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem polo. 33-letnia kierująca polo trafiła do szpitala. Kierowca golfa uciekł z miejsca wypadku i schował się w kompleksie leśnym. Policjanci znaleźli go po dwóch godzinach. Kierowca był nietrzeźwy miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W czwartek (18 czerwca br.) o godz. 17.47 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Buszkowy gmina Kolbudy doszło do wypadku drogowego.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 59-letni mieszkaniec gminy Trąbki Wielkie jadący volkswagenem golfem w miejscowości Buszkowy na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem polo. Kierowca golfa uciekł z miejsca wypadku i schował się w kompleksie leśnym. Policjanci znaleźli go po dwóch godzinach.  Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna uskarżał się na złe samopoczucie i został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Został zatrzymany w szpitalu i trafił do policyjnego aresztu a jego samochód odholowano na parking. Stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy. 33-latka kierująca polo trafiła do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku, była trzeźwa.

Za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości 5 tys. zł.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Od początku 2015 roku na drogach powiatu gdańskiego zatrzymano 73 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *