Zapomniał, że ukradł. Po linii papilarnej do złodzieja. Daktyloskopia bezwzględna

POMORZE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ubiegłym tygodniu przedstawili zarzut kradzieży motocykla o wartości 14 tys. zł. Do przestępstwa doszło we Wdzydzach Kiszewskich 9 lat temu. Technik kryminalistyczny będący wtedy na miejscu włamania zabezpieczył odbitki linii papilarnych i wprowadził je do systemu identyfikacji daktyloskopijnej AFIS.

System kilka dni temu dopasował linie papilarne zatrzymanego mężczyzny w innej jednostce Policji do tych zabezpieczonych na miejscu zdarzenia. Biegły z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku potwierdził iż to 33-latek z Gdańska wytypowany przez system AFIS jest sprawcą kradzieży. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ubiegłym tygodniu przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 33-letniemu mieszkańcowi Gdańska. Do kradzieży doszło we Wdzydzach Kiszewskich 9 lat temu. Sprawca pokonał zabezpieczenia motocykla, ukradł go i odjechał, kilkaset metrów dalej porzucił jednoślad. Technik kryminalistyczny będący wówczas na miejscu zabezpieczył odbitki linii papilarnych z porzuconego jednośladu, które zostały wprowadzone do systemu AFIS.

Policyjny system identyfikacji linii papilarnych kilka dni temu zidentyfikował podejrzewanego o to przestępstwo mężczyznę  . Okazało się, że niedawno 33-latek z Gdańska był rejestrowany w systemach policyjnych w związku z innym przestępstwem.  Biegły z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku potwierdził iż mężczyzna wytypowany przez system AFIS jest sprawcą kradzieży.  33-latek nie krył zdziwienia, gdy policjanci po takim okresie zapukali do jego drzwi i zatrzymali go w związku ze sprawą, o której dawno już zapomniał.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *