Zapity wjechał do rowu, ujęły go dwie kobiety

POMORZE. Dwie kobiety, mieszkanki gm. Trzebielino, ujęły pijanego kierowcę, który  wjechał do rowu. Jechały za nim i widziały, jak kierował „wężykiem”. Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę ze stacyjki wyjęły kluczyki i powiadomiły o zdarzeniu policjantów.

Wczoraj o godzinie 12.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Zgłaszająca poinformowała, że jechała ze swoją znajomą za audi, którego kierowca mógł być nietrzeźwy. Mężczyzna nie panował nad pojazdem i na drodze krajowej nr 21 pomiędzy Suchorzem a Objezierzem wjechał do rowu. Koleżanka zgłaszającej, aby uniemożliwić kierowcy audi dalszą jazdę, wyciągnęła ze stacyjki kluczyki. Jak się okazało samochodem kierował 62 – letni mieszkaniec powiatu słupskiego. Mężczyzna w organizmie miał ponad 3,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód, którym kierował został odholowany na parking strzeżony.

W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *