Zamordowano Agatę: sprawca na wolności, coraz więcej szczegółów

agata_zamordowana
GDAŃSK/WEJHEROWO. Coraz więcej informacji ma policja w sprawie zabójstwa w Gdańsku-Brzeźnie  17-letniej Agaty z Wejherowa.  Jak wynika z posiadanych przez śledczych danych, dziewczyna prawdopodobnie nie zginęła przez przypadek. Wersja, że Agata została zabita w nadmorskim parku przez napastnika, który ukradł jej rower i zadał śmiertelny cios nożem w serce nie jest jedyną badaną przez śledczych. Jest także badana inna bardziej prawdopodobna wersja – że morderca znał ofiarę.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku poszukuje osób mogących mieć związek z zabójstwem 17- letniej Agaty, której ciało znalezione zostało w parku brzeźnieńskim przy ul. Krasickiego w Gdańsku w okolicy toru dla rolkarzy w 22.02.2015 r. o godz. 9.00.

Śledczy opublikowali zdjęcie Agaty, z prośbą o pomoc w ustaleniu faktów związanych z Agatą, które mogą być przydatne w wyjaśnieniu okoliczności tej zbrodni i zatrzymaniu mordercy. Analizowane są bilingi rozmów dziewczyny w dniu morderstwa, a także dysk komputera i poczta e-mailowa.

Śledczy nie znaleźli roweru oraz komórki dziewczyny. Nie ma także  w okolicach miejsca zbrodni śladu po nożu, którym została śmiertelnie ugodzona w serce.

Policja prosi o kontakt osoby, które widziały Agatę przed w sobotę – w godzinach popołudniowych. Jak ustalono już w toku śledztwa, Agata była widziana w sobotę, o godz. 17:21 przy hipermarkecie Real na ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku-Przymorzu.

Według dotychczasowych ustaleń, zgon nastąpił w godzinach wieczorno-nocnych z 21 na 22 lutego 2015 r.

Ustalenia śledczych wskazują, że mordercą może być osoba, którą Agata znała wcześniej lub poznała tego dnia podczas pobytu w Gdańsku (była do południa na otwartych wykładach na UG, potem wybierała się na przejażdżkę rowerem trasami nadmorskimi).

Agata w dniu zabójstwa była ubrana w czarno – czerwoną bluzę polarową, czarny podkoszulek z krótkim rękawem z napisem „BOUYGUS ENERGIES AND SERWICES” oraz czarno-szarą termoaktywną bluzkę z długim rękawem. Na głowie miała ciemną bawełnianą czapkę, na szyi tzw. arafatkę w czarno-białą kratę. Dziewczyna była w czarnych jeansowych spodniach i czarnych sportowych butach Nike. Miała z sobą czarny plecak z napisem „INVECT”. Z domu wyjechała rowerem jaskrawo-żółtym, z prostą kierownicą, zamocowaną saszetką na narzędzia, bez błotnika nan tylnym kole.

Osoby, które widziały w sobotę Agatę lub mają informacje związane z jej osobą, z osobami z którymi spotykała się oraz mają wiedzę o sprawach, które  mogą mieć związek z okolicznościami morderstwa, są proszone o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nr tel. 58 321 62 22, Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod nr tel. 58 321 53 33 albo z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. 997.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *