Raz po razie skok na budowę – po narzędzia

STAROGARD GD. Kara do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który  jest podejrzany o dokonanie dwóch kradzieży z włamaniem do domu w budowie.

W  połowie lipca policjanci otrzymali dwa zgłoszenia w sprawie  kradzieży z włamaniem do domu w budowie. Do pierwszego z nich doszło 17 lipca, gdy sprawca włamał się przez okno i ukradł kosę spalinową. Trzy dni później włamywacz ponownie wrócił na miejsce kradzieży i po sforsowaniu drzwi  ukradł kolejne znajdujące się w budynku przedmioty. Łączna wartość strat  spowodowana tymi włamaniami oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni ze starogardzkiej komendy. Praca operacyjna oraz  zebrane przez funkcjonariuszy informacje pozwoliły na zatrzymanie osoby podejrzewanej o te włamania. 38-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego trafił do starogardzkiej komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty.

Policjanci odzyskali skradzione mieszadło do betonu, kosę spalinową, przedłużacz oraz siekierę. Przedmioty te wróciły do właściciela.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *