Zamienił się miejscami z pasażerką

STAROGARD GD. 41-letni kierowca volkswagena na widok radiowozu zatrzymał auto i zamienił się miejscami z pasażerką. Policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdem i skierują sprawę do sądu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Pinczyn. Funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki zauważyli nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku volkswagena. Samochodem kierował mężczyzna. Policjanci postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli drogowej. Gdy mundurowi ruszyli za nim okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna zatrzymał samochód i zamienił się miejscami z pasażerką.

Podczas kontroli drogowej wyszło na jaw, że kierowca volkswagena jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz udaremnili możliwość kontynuowania dalszej jazdy.

Policjanci ustalili również, że pasażerka volkswagena była trzeźwa i posiadała przy sobie prawo jazdy, a mimo to za kierownicą usiadł mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu. Fakt ten bulwersuje tym bardziej, że obecnie każda osoba, która chce prowadzić auto może sprawdzić swoją trzeźwość w działających całodobowo jednostkach policji na terenie województwa pomorskiego.

W najbliższym czasie śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat więzienia.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *