Grafficiarze złapani w nocy

pol graff 28167

GDAŃSK. Gdańscy policjanci zatrzymali sześciu młodych mężczyzn, podejrzewanych o zniszczenie elewacji budynków, tuneli i wiaduktów poprzez nielegalne naniesienie graffiti. Mężczyźni działali na terenie całego Gdańska. Policjanci zabezpieczyli puszki z farbami, szablony, komputery oraz telefony, w których znajdują się zdjęcia z graffiti. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwsi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu w ubiegły piątek w nocy. Dwóch 20-latków zostało zatrzymanych przez policjantów z oddziałów prewencji KWP w Gdańsku po tym jak pomalowali tunel dworca SKM Gdańsk – Oliwa. Graffiti przedstawiało m.in. nazwę klubu piłkarskiego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich pojemniki z farbami. Zatrzymani usłyszeli już zarzut nielegalnego umieszczenia napisu w miejscu publicznym, co w tym przypadku stanowi wykroczenie. Policjanci skierują wobec nich wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto, w trakcie interwencji ukarani zostali mandatami za zaśmiecanie.

Kolejnych czterech mężczyzn policjanci z Wrzeszcza i Oruni zatrzymali w sobotę i wczoraj w nocy. Mężczyźni mieli przy sobie puszki z farbami w spreju, rękawiczki, a niektórzy mieli ręce i kurtki wybrudzone farbą. W zabezpieczonych telefonach były całe galerie zdjęć z wykonanymi graffiti.

W ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt szablonów i rysunków, które będą stanowiły dowód w sprawie. Postępowanie prowadzą policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego we Wrzeszczu.

Przed funkcjonariuszami bardzo dużo pracy, gdyż muszą zidentyfikować kilkadziesiąt miejsc z wykonanych przez zatrzymanych mężczyzn zdjęć. Policjanci już docierają do właścicieli uszkodzonych elewacji i oceniają wartość strat.

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *