Zabili, a ciało zakopali w lesie. Przejęli majątek o wartości około miliona zł

POMORZE. Rodzina zgłosiła zaginięcie 57 -letniego mieszkańca gminy Trąbki Wielkie. Mężczyzna wyszedł z domu po czym wszelki ślad po nim zaginął. Jak ustaliła policja, sprawcy pozbawili  wolności  mężczyzny. Wywieźli do lasu i zabili, a ciało zakopali w lesie. Odnaleziono miejsce ukrycia zwłok.  Jak się okazuje, sprawcy bezprawnie przejęli majątek swojej ofiary o wartości ok. 1 mln zł. Zatrzymano 6 osób związanych z tym morderstwem.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zaginionego w sierpniu ubiegłego roku 57-latka. Jak się okazało sprawcy pozbawili go wolności, wywieźli do lasu i zabili, a ciało zakopali w lesie. Policjanci odnaleźli miejsce ukrycia zwłok, co pozwoliło na postawienie zarzutów zatrzymanym. Funkcjonariusze zatrzymali też kolejnych trzech mężczyzn mających związek z przywłaszczeniem mienia. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy bezprawnie przejęli majątek swojej ofiary o wartości około miliona złotych. Za zabójstwo grozi sprawcom kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej w Gdańsku pracowali nad tą sprawą od sierpnia ubiegłego roku. Wtedy to rodzina zgłosiła zaginięcie 57 -letniego mieszkańca gminy Trąbki Wielkie. Mężczyzna wyszedł z domu po czym wszelki ślad po nim zaginął.

Ustalenia kryminalnych wskazywały, że mogło dojść do zabójstwa na tle rabunkowym. Policjanci przesłuchali wielu świadków, zbierali informacje i tak natrafili na trop, który zaprowadził ich do sprawców. Do odnalezienia dokładnej lokalizacji miejsca ukrycia zwłok wykorzystano psa służbowego, który wskazał jedno ze wzgórz. Tam, na głębokości półtora metra policjanci odnaleźli ciało zaginionego mężczyzny. Na miejscu przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora oraz zebrano wiele śladów kryminalistycznych. Odnalezienie ciała 57-latka pozwoliło na postawienie zarzutów zatrzymanym.

Z ustaleń policjantów wynika, że motywem działania sprawców było przejęcie praw majątkowych zaginionego. Na podstawie podrobionych podpisów zaciągnęli pożyczkę pod zastaw jego majątku o wartości około 1 mln zł. Akt notarialny podpisał podstawiony mężczyzna, podający się za zaginionego. Następnie, w celu zatarcia śladów mężczyźni pozbawili swoją ofiarę wolności, wywieźli ją do lasu i tam zabili zakopując w uprzednio przygotowanym dole. Zatrzymani, to sześciu mężczyzn w wieku od 20-60 lat. Wobec 3 z nich sąd zastosował już tymczasowy areszt, wobec pozostałych dozory policyjne, zabezpieczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Śledztwo prowadzone jest przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, za przywłaszczenie praw majątkowych znacznej wartości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *