Zaatakował barmankę, okradł i uciekł. Następnego dnia był za kratkami

pol gdansk napad na barmanke

GDAŃSK. 37-letni mężczyzna podejrzany jest o napad na barmankę. W barze spożywał alkohol, a gdy wszyscy klienci wyszli zaatakował pracownicę – podszedł do niej, uderzył ją w głowę i przewrócił na ziemię. Ukradł kasetkę z pieniędzmi i telefon komórkowy. Na drugi dzień został złapany. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Na miejsce szybko przyjechali policjanci z prewencji. Sprawą od razu zajęli się również kryminalni z komisariatu przy ul. Piwnej.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zanim sprawca zaatakował, wcześniej spożywał w tym lokalu alkohol. Gdy wszyscy klienci już wyszli podszedł do barmanki, uderzył ją w głowę i przewrócił na ziemię. Ukradł kasetkę z zawartością pieniędzy oraz telefon komórkowy, po czym uciekł. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość mężczyzny oraz miejsce, w którym się ukrywał. We wtorek wieczorem został zatrzymany. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów. 37-letni sprawca był już w przeszłości karany za rozboje. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli przy nim skradziony telefon oraz odzyskali większość skradzionych pieniędzy.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Wczoraj policjanci doprowadzili 37-latka do sądu. Sąd przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa podobne, teraz za ten czyn odpowie jako recydywista. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 18 lat więzienia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *