Wymowne banknoty w prawku – na „przymróżenie” oka

POMORZE/BYTÓW. 41–letni nietrzeźwy mieszkaniec Bytowa kierował samochodem. Po zatrzymaniu próbował przekupić policjantów, aby odstąpili od czynności. Między dokumenty, które wypełniali mundurowi położył plik banknotów.

W piątek przed północą w Półcznie policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena. W trakcie czynności mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna w organizmie miał 0,7 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Kiedy policjanci sporządzali dokumentację mężczyzna namawiał ich, aby odstąpili od czynności. W pewnym momencie wyjął plik banknotów i położył je między dokumenty, które wypełniał jeden z funkcjonariuszy. Policjanci o tym fakcie powiadomili dyżurnego, który na miejsce skierował grupę procesową. Śledczy zabezpieczyli banknoty jako dowód w sprawie.

41 – latek został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu bytowianin został przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie od czynności. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *