Czynny udział koleżanki w śmierci 17-letniej Agaty

GDAŃSK. Jak wynika z opinii biegłych badających pamiętniki Wiktorii M. – koleżanki 17-letniej Agaty z Wejherowa, która zmarła w wyniku rany zadanej nożem w klatkę piersiową, które doprowadziły do uszkodzenia aorty oraz wątroby (w lutym w parku w Gdańsku-Brzeźnie) – w zapiskach podejrzana przyznaje się do popełnienia przestępstwa.
Z treści zapisów w pamiętniku ma wynikać, że 17-letnia Wiktoria M. brała czynny udział w śmierci swojej koleżanki. Prokuratura przedstawiła jej zarzuty – zabójstwo na prośbę i za zgodą pokrzywdzonej. Podejrzana nie przyznała się do winy, odmówiła składania zeznań. Została aresztowana. Lekarze psycholodzy uznali, że nie cierpi na żadne choroby psychiczne, wydano opinię, że była całkowicie poczytalna w momencie popełnienia czynu. Grozi jej 25 lat pozbawienia wolności.

Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku:

– Biegli, na podstawie zapisów pamiętnika podejrzanej Wiktorii M. dokonali oceny jej cech psychologicznych. Stwierdzili, że podejrzana jest rozchwiana emocjonalnie, wykazuje brak hamulców etycznych, tendencje agresywne i autoagresywne, skłonności do naruszania norm społecznych. Uczucie empatii przeplata z uczuciem zadawaniu bólu.

– Dokonując analizy psychologicznej śladów zebranych w toku postępowania biegli stwierdzili, że w dniu zdarzenia Agata charakteryzowała się wysokim potencjałem samobójczym. Zachodzi duże prawdopodobieństwo jej aktywnego udziału we własnej śmierci. Jednocześnie nie można wykluczyć, aby samo pozbawienie życia nastąpiło ręką obcą, za zgodą pokrzywdzonej. (źródło: wp.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *