Wyłudzili kredyty na lewe papiery

WEJHEROWO. Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ustalili sprawców, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzili kredyty. Za przestępstwo oszustwa i przedłożenia fałszywej dokumentacji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wczoraj ustalili, że mieszkanka powiatu w celu uzyskania kredytu w kwocie 800 zł, posłużyła się nieprawdziwą dokumentacją o zatrudnieniu i wysokości zarobków.

Również tego samego dnia policjanci ustalili, że 26-latek mieszkaniec powiatu wejherowskiego w lipcu br. przedłożył nieprawdziwe oświadczenia o zatrudnieniu i wysokości zarobków i tym sposobem wyłudził kredyty w wysokości prawie 10 tys. zł na zakup dwóch telewizorów.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 37-letni mężczyzna w maju 2014 roku w marketach budowlanych również przedłożył nierzetelną dokumentację, na podstawie której uzyskał kredyt w wysokości prawie 2500 zł.

Sprawcy niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *