Wyklęci – Niezłomni. Przywróćmy pamięć naszym Bohaterom

POMORZE. „Nie spoczniemy, dopóki ostatni Żołnierz Wyklęty nie zostanie wyjęty z dołów śmierci. „Łączka” musi być przebadana do końca”. Podjęta została inicjatywa celem przywrócenia pamięć naszym Bohaterom.

Petycja zostanie przekazana Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.

„Łączka” to miejsce potajemnych pochówków ofiar komunistycznego terroru, które było przez lata cmentarzem niezauważanym i bezczeszczonym. To akcja, której celem jest przywrócenie pamięci naszym Bohaterom:

DRODZY PRZYJACIELE!

Akcja „Wyklęci – Niezłomni. Przywróćmy pamięć Naszym BOHATEROM” została  zainicjowana przez Fundację Łączka z Warszawy, Fundację Niepodległości z Lublina oraz Fundację Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego z Krakowa. Akcja jest zupełnie apolityczna. Naszym celem jest zgromadzenie wokół tej inicjatywy jak największej liczby organizacji, fundacji, stowarzyszeń i osób prywatnych, którym zależy na odnalezieniu miejsc pochówku i godnego upamiętnienia tych, którzy mieli na zawsze zostać zapomniani i wyklęci. Pierwszym etapem naszej akcji jest zbieranie podpisów pod petycją do władz Rzeczpospolitej Polski.”

Szacunek wobec Bohaterów narodowych, zamordowanych przez komunistyczny reżim, jest symbolem naszej wolności i niepodległości. Niniejsza petycja o umożliwienie dokończenia prac ekshumacyjnych na „Łączce”, ustalenie tożsamości wydobytych szczątków zamordowanych oraz godny ich pochówek to wyraz naszej troski o pamięć, o tożsamość, a także o przyszłość.

Petycja jest ważna także z innego powodu.

Zaprośmy do udziału w kampanii jak największą grupę przyjaciół i znajomych! Przekażmy im link do petycji lub prześlijmy całą wiadomość:

http://citizengo.org/pl/13448-o-poparcie-postulatow

Serdecznie pozdrawiam wraz z całym Zespołem CitizenGO

Magdalena Korzekwa

Polish Campaigns Manager

Treść petycji: Przywróćmy pamięć naszym Bohaterom

My, niżej podpisani, popieramy dążenia prof. Krzysztofa Szwagrzyka, pełnomocnika prezesa IPN do spraw poszukiwania miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego.

Żądamy od Najwyższych Władz Rzeczpospolitej Polskiej: Prezydenta RP, Marszałka Sejmu RP, Premiera RP podjęcia natychmiastowych działań w celu:

  • 1. Umożliwienia dokończenia prac ekshumacyjnych na „Łączce” Wojskowego Cmentarza na Powązkach w Warszawie. 
  • 2. Ustaleniu  tożsamości wydobytych szczątków poprzez przeprowadzenie badań DNA.
  • 3. Budowy Panteonu Narodowego, gdzie z należnymi honorami pochowamy naszych Bohaterów.

Pod petycją podpisuje się także Redakcja CZASU POMORZA.

Janusz Wikowski

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *