WYBORY 28 czerwca. Ostatni sondaż: Duda wygrywa

Prezydent Andrzej Duda

Andrzej Duda wygrywa zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla DoRzeczy.pl.

Według tego badania, w pierwszej turze Andrzej Duda może liczyć na 42,7 proc. głosów (spadek o 1,9 pkt proc. w porównaniu z badaniem sprzed tygodnia).

Drugi jest Rafał Trzaskowski z wynikiem 28,4 proc. (-0,9 pkt proc.). Podium zamyka Szymon Hołownia – 10,3 proc. (wzrost o 1,4 pkt proc.).

Inni kandydaci notują jednocyfrowe poparcie. Krzysztof Bosak ma 7,6 proc. (+0,3 pkt proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz – 6,3 proc. (-0,6 pkt proc.), a Robert Biedroń – 3,6 proc. (+1,5 pkt proc.).

Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski i Mirosław Piotrowski mają poparcie niższe niż 0,5 proc.

Gdyby w drugiej turze znaleźli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, to urzędujący prezydent mógłby liczyć na 50,6 proc. głosów, natomiast kandydat Koalicji Obywatelskiej – na 49,4 proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 24–25 czerwca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1031 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły, na jakiego kandydata. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 61 proc.

(źródło: DoRzeczy)

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *