Wodotrysk wyborczy? Fontanna sopocka za 1,3 mln zł

sopot_fontanna

SOPOT. Na Placu Przyjaciół, tuż pod platanami za ponad 1,3 mln zł zbudowano nową fontannę. Ta kosztowna inwestycja wodotryskowa zostanie uruchomiona uroczyście przez startującego w wyborach samorządowych obecnego prezydenta Sopotu w ostatnią niedzielę października – w okresie wyborczym.

W niedzielę, 26 października o godz. 17.30 w centralnym punkcie Sopotu, na Placu Przyjaciół, tuż pod platanami nastąpi uruchomienie nowej fontanny, któremu towarzyszyć będzie pokaz możliwości wodotrysku, jego oświetlenia oraz koncert.

Będzie można posłuchać standardów muzyki jazzowej i popularnej w nowych aranżacjach zespołu „The Sound Project”.

Fontanna jest wykonana z kamienia. Część jej, ta przylegająca do trawnika, wykończona jest drewnem tekowym (takim, z jakiego robi się m.in. pokłady jachtów). Instalacja wyposażona zostanie w 40 dysz ułożonych w niecce fontannowej, które można dowolnie zaprogramować. Dysze dynamiczne sterowane są  indywidualnie.

Woda może się wznosić na mniej więcej 180 cm powyżej poziomu fontanny. Na każdej z 40 dysz jest zamontowany element oświetleniowy, co umożliwia organizowanie pokazów „wodno-świetlnych”. Dno fontanny wyłożone zostało obłymi kamieniami.

Fontanna ma szerokość ok. 3,5 m, długość 30 m i wysokość około 125 cm.

Jak nam ujawniła Anna Dyksińska, Anna Dyksińska, główny specjalista w Biurze Promocji i Komunikacji Społecznej Urzęd Miasta Sopotu, koszt budowy fontanny wynosi 1 319 000 zł. W imieniu Gminy inwestycję tę koordynował Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie. Projekt zagospodarowania Placu wykonała pracownia Wolski Architekci.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *