Włamywacz mieszkaniowy na „gościnnych występkach”

pol gdynia wlamywacz

GDYNIA. 22-letni mieszkaniec Lęborka jest podejrzewany o włamania do domów i mieszkań na terenie Gdyni. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu mężczyzny, gdzie gdyńskich kryminalnych skierowały bardzo szczegółowe informacje i ustalenia operacyjne. 22 – latek usłyszał łącznie 7 zarzutów włamań i jednego usiłowania takiego przestępstwa. Włamywacz z okradanych mieszkań zabierał pieniądze, biżuterię oraz sprzęt elektroniczny.

Nad sprawą włamań, do których doszło na przełomie marca i kwietnia br. w mieszkaniowych dzielnicach Orłowa i Redłowa pracowali intensywnie policjanci z lokalnego komisariatu oraz kryminalni z gdyńskiej komendy. Policjanci szczegółowo analizowali okoliczności przestępstw, zabezpieczali ślady pozostawione przez sprawcę. Wiele wskazywało na to, że za sprawą 8 zgłoszonych przestępstw stoi jedna osoba. Sprawca z okradanych domów i mieszkań kradł gotówkę, biżuterię oraz sprzęt elektroniczny. Policyjne ustalenia i operacyjna praca szybko znalazły pozytywny skutek. Funkcjonariusze ustalili dane podejrzewanego o szereg włamań – okazał się nim 22 – letni mieszkaniec Lęborka.

W ubiegłą środę do drzwi lęborskiego mieszkania włamywacza zapukali kryminalni z Gdyni. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Śledczy z komisariatu w Redłowie przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty 7 włamań i jednego usiłowania takiego przestępstwa, za co 22-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie uwaga śledczych jest skupiona nad ustaleniem miejsc przechowywania skradzionego mienia. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *