Wjechał czołowo w dacie i zabił kierowcę

pol wyp

KASZUBY. Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 20, między miejscowościami Kłobuczyno – Kaliska Kościerskie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierowca osobowego vw zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z dacią dokker. 26-letni kierowca auta dostawczego zginał na miejscu.

W piątek, 30.01.2015 r. w godzinach porannych policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym. Zdarzenie miało miejsce około godz. 4.30 na drodze krajowej nr 20, między miejscowościami Kłobuczyno –Kaliska Kościerskie. Jak ustalili mundurowi, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn 28-letni kierowca vw passata, mieszkaniec powiatu bytowskiego, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z dacią dokker, którym kierował 26-letni mieszkaniec Gdańska. W wyniku wypadku kierowca daci zginał na miejscu. 28-letni kierowca vw z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze na miejscu, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, przesłuchali świadków. Drogę w miejsce zdarzenia częściowo wyłączono z ruchu, którym kierowali policjanci. Utrudnienia trwały ponad 5 godzin.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni dostosować prędkość do panujących warunków drogowych i atmosferycznych. Stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego, zapinać pasy bezpieczeństwa oraz nie wsiadać za „kółko” po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *