Wielkopolscy bracia w sopockich hotelach…

POMORZE. Bracia z Wielkopolski wpadli na pomysł, aby pomieszkać bezpłatnie w sopockich hotelach i jeszcze coś z niego wynieść na handel.

Bracia dokonali szeregu oszustw na szkodę właścicieli hoteli oraz sopockich pensjonatów. 20 i 19-latek oprócz wyłudzania usług hotelowych, kradli z pokoi sprzęt elektroniczny, a w niektórych przypadkach niszczyli wyposażenie apartamentów.

Policjanci od końca marca tego roku pracowali nad sprawami dotyczącymi wyłudzeń usług hotelowych przez nieznanych wówczas sprawców. Jak ustalili policjanci, dwóch młodych mężczyzn w kilku sopockich hotelach oraz pensjonatach wprowadzali w błąd obsługę co do zamiaru wywiązania się z warunków umowy wynajmu pokoju na kilka dni.

Oszuści we wszystkich przypadkach posłużyli się podrobionym potwierdzeniem wykonania przelewu na kwoty od 1800 do kilku tysięcy złotych oraz przesyłali na skrzynki elektroniczne pokrzywdzonych osób fałszywe wiadomości e-mail mające potwierdzić rezerwację ich pobytu przez firmę, w której mieli być zatrudnieni.

Ponadto sprawcy w dwóch hotelach zniszczyli apartamenty uszkadzając w nich okna, ściany. Mężczyźni kradli również z pokoi hotelowych telewizory, lampy, kinkiety, obrazy.

Policjanci, którzy pracowali nad zatrzymaniem sprawców, pomimo, że sprawcy nie mieli stałego miejsca zamieszkania szybko ustalili ich dokładne dane oraz rysopisy. Wizerunki oszustów zostały przekazane podczas odpraw do służby wszystkim funkcjonariuszom patrolującym Sopot. Do zatrzymania 20-latka i jego młodszego o rok brata doszło 26 marca. Policjanci, którzy o godzinie 4.20 patrolowali rejon sopockiego dworca zauważyli dwóch odpowiadających rysopisowi mężczyzn, którzy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Przy 19-latku policjanci znaleźli ponadto amfetaminę. Zatrzymani bracia usłyszeli w sumie 6 zarzutów dotyczących wyłudzenia usług hotelowych, kradzieży mienia oraz zniszczenia mienia. Ponadto 19-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, za kradzież oraz zniszczenie mienia w więzieniu można spędzić pięć lat. Policjanci ustalili również, ze bracia dopuścili się podobnych przestępstw na terenie innych województw m.in. lubelskiego oraz wielkopolskiego. Wystąpiono również z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Sopocie o to aby ta zwróciła się do sądu o aresztowanie sprawców tych przestępstw. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *