Wandal – zniszczył elewację kamienicy

Policjanci skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mieszkańcowi powiatu nowodworskiego podejrzewanemu o dwukrotne uszkodzenie elewacji jednej z kamienic. Niedawno pomalowane ściany budynku zostały oszpecone napisami różnej treści. Koszt naprawy powstałych w ten sposób uszkodzeń wyceniono na ponad 5 tys. zł. Za uszkodzenie mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowodworscy śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o uszkodzenie elewacji jednej z kamienic w mieście.

O uszkodzeniach poinformowali mundurowych mieszkańcy budynku, którzy niedawno wspólnymi nakładami finansowymi odrestaurowali elewację budynku.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że w ostatnim czasie  ściany kamienicy zostały oszpecone różnymi napisami dwukrotnie.

Pierwszym razem koszty naprawy ścian pomalowanych farbą w sprayu zostały oszacowane na blisko 2 tys. zł. Kolejnym razem sprawca do wypisania rozmaitych treści na ścianach i w klatce schodowej budynku użył innej, trudnej do usunięcia substancji, a koszt naprawy zniszczeń to ponad 3 tys. zł.

Praca operacyjna nowodworskich kryminalnych zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. To 19-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Policjanci przedstawili mu dwa zarzuty uszkodzenia rzeczy, a wczoraj skierowali akt jego oskarżenia do sądu.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Niewykluczone, że sprawca będzie musiał  zapłacić równowartość wyrządzonej szkody lub przywrócić jej wygląd do poprzedniego stanu.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *