W Wejherowie ponownie Hildebrandt, PO – nie dała rady…

Hildebrand prezydent Wejherowa inter
WEJHEROWO. Według wstępnych nieoficjalnych danych w wyborach na urząd prezydenta Wejherowa najlepszy wynik uzyskał dotychczasowy prezydent  – Krzysztof Hildebrandt (ok. 51,8 procent głosów).
Jeżeli wynik się potwierdzi – zostanie prezydentem na kolejną kadencję. Sztandarowy kandydat PO – Jacek Gafka – przegrał, Mimo wielkiego zaangażowania sił i środków PO uzyskał ok. 36 proc. głosów.
Marek Kurowski (Wejherowski Ruch Sąsiedzki zdobył ok. 7 procent głosów, a Aleksander Lewandowski (Porozumienie Samorządowe 2014) – ok  4,9 procent.

Platforma, którą dowodzi b. prezydent i poseł Jerzy Budnik poniosła także porażkę w wyborach do rady miasta i rady powiatu. Dotychczasowy starosta z PO – Reszke zapewne straci posadę, gdyż mandaty do rady powiatu w większości obejmą kandydaci z PiS i komitetów lokalnych, będących w opozycji do Platformy.

– PO znów w radzie miasta jako bezsilna opozycja, Platforma traci swój matecznik w powiecie, czyli starostwo (będzie nowy starosta, rada zdominowana przez samorządowców i PiS, po raz pierwszy PO zepchnięte do opozycji). To miasto zawsze było wrzodem dla pomorskiej Platformy; a teraz ów wrzód paskudnie im pękł: to najludniejszy powiat ziemski województwa! – napisał jeden z internautów w komentarzu na forum gazety.pl

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *