Treści pedofilskie przez telefon

GDAŃSK. 25-letni  mężczyzna podejrzany jest o prezentowanie i posiadanie treści pornograficznych z udziałem małoletniego. Zatrzymany został przez funkcjonariuszy z komendy miejskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Gdański sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 25-latka, który podejrzany jest o prezentowanie i posiadanie treści pedofilskich. Mężczyznę  zatrzymali policjanci z komendy miejskiej.

2 kwietnia br. funkcjonariusze z Osowej otrzymali zgłoszenie od pracownika jednego ze sklepów, że pewien mężczyzna, który korzystał z telefonu ekspozycyjnego może posiadać treści pedofilskie. W trakcie intensywnych czynności policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość tej osoby. Okazał się nim 25-latek bez stałego miejsca pobytu.

Pracując nad sprawą śledczy z komisariatu w Osowej oraz z prokuratury ustalili, że sprawca przy użyciu telefonu ekspozycyjnego korzystał z poczty elektronicznej, na której znajdowały się materiały o treści pedofilskiej, w tym m.in. filmy. W sprawie został także powołany biegły i uzyskano od niego opinię. Na podstawie zebranego bogatego materiału dowodowego 25-latek usłyszał zarzuty prezentowania i posiadania treści pedofilskich. Po przesłuchaniu prokurator zawnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

Za popełnione czyny sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności. W przeszłości był on notowany za kradzież, kradzież z włamaniem i uszkodzenie ciała. Jeszcze dziś zostanie on osadzony w areszcie śledczym.

Śledczy cały czas prowadzą czynności w tej sprawie i wyjaśniają wszystkie okoliczności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *