„Pułapka na ptaki” Hlebowicza. Jedni popełniają zbrodnię, inni mezalians…

Hlebowicz-Adam_lightbox_full

Adam Hlebowicz

GDAŃSK. – Jedni popełniają zbrodnię, inni mezalians, ja popełniłem powieść – informuje nas Adam Hlebowicz, dyrektor Radia Plus Gdańsk. – Jakkolwiek nie brzmi to zaskakująco zapraszam na spotkanie autorskie i promocję książki o tytule „Pułapka na ptaki”.

  • 30 listopada, godz. 18.00
  • Nadbałtyckie Centrum Kultury, Gdańsk, ul. Korzenna 33/35
  • spotkanie będzie prowadził Krzysztof Demski

Hlebowicz Adam Pulapka na ptaki

„Pułapka na ptaki” – to powieść realistyczna opisująca podstawowe dylematy współczesnego człowieka. Osią tej historii jest wieloletnia przyjaźń łącząca Polikarpa i Tomasza. Akcja powieści rozgrywa się w tajemniczych Borach, dużym mieście nad morzem, w ujściu rzeki, na półwyspie, a także na Nizinie Panońskiej i Syberii. Osobne miejsce w opowieści zajmuje leśniczy Odrowąż. Dzięki jego wspomnieniom przenosimy się w czasie do lat ostatniej wojny i okresu powojennego. W tych fragmentach książki pojawiają się autentyczne postacie z naszej najnowszej historii, choć tutaj bez własnych imion i nazwisk i, taką nadzieję ma autor, w nieco odmienny sposób przedstawione niż to do tej pory w literaturze faktu czyniono.
To powieść, w której istotną rolę odgrywa metafizyka. Mówi lub milczy nie tylko sam Bóg, ale także metafizycznie przemawiają wybrane dzieła sztuki i postacie zaczerpnięte zarówno z Biblii, jak i współczesnego świata. Całość jest przedstawiona wśród różnorodnego, wielobarwnego świata przyrody, gdzie w sposób naturalny dla ornitologów dominują ptaki, ale nie tylko one otrzymują tutaj swoje portrety.

Wydawnictwo Bernardinum Pelplin 2015

Adam Hlebowicz – dziennikarz, publicysta, od lat związany z Radiem Plus w Gdańsku. Autor i współautor kilkunastu książek reporterskich, wywiadów, szkiców.

Inne publikacje Adama Hlebowicza:

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *