Trawicki: Ja się już służb nie boję…

W MEDIACH. Krzysztof Trawicki, wójt Zblewa,  lider PSL na Pomorzu: To nie my rządzimy tym krajem. Nawet nie rządzi nim premier Donald Tusk, a służby właśnie.

Gdybym miał w tej sprawie prawo głosu, postąpiłbym tak samo jak premier Pawlak. Nie obwiniam Sienkiewicza za to, co mówił podczas spotkania z prezesem Belką i co mogliśmy usłyszeć z podsłuchów. Ale winię go za nieudolność. Jestem lekarzem weterynarii i gdybym popełnił błąd w swoim fachu, zwolniono by mnie z pracy. Albo sam bym się zwolnił. W przypadku ministra spraw wewnętrznych powinno być tak samo. Człowiek, który ma władzę nad służbami, a którego nagrali, jest nie tylko nieudolny. A tymczasem CBA na dzień przed głosowaniem nad odwołaniem ministra Sienkiewicza, przeszukało biura posła Jana Burego z PSL.

Ja się już służb nie boję. Mam swoje lata i wiem, jak one działają. Też miałem kiedyś przejścia z CBA. Wyrobiłem więc sobie na ich temat zdanie. Sądzę, że premier Waldemar Pawlak myśli podobnie.

– Czyli jak?

– Że to nie my rządzimy tym krajem. Nawet nie rządzi nim premier Donald Tusk, a służby właśnie. Jeśli ktoś jest aktywny w Polsce, od razu ma na karku kilka służb, nie tylko CBA. One już w latach 90. poszły sobie w różnych kierunkach, w inwestycje, biznes, w politykę…

Trawicki jest wójtem Zblewa i zamierza startować w wyborach samorządowych, jesienią 2014

(źródło: rozmowa z Krzysztofem Trawickim, Ryszarda Wojciechowska- „Dziennik Bałtycki”).

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *