Tragedia w Rekowie. Trzy osoby zginęły, trzy są ranne

rekowo
REDA. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek wieczorem na drodze z Pucka do Redy. W Rekowie Dolnym ścigany przez policję kierowca volvo spowodował wypadek, w którym śmierć poniosły trzy osoby, a trzy zostały ranne.  Zginął kierowca, który spowodował wypadek wraz z pasażerką oraz kierowca smarta – drugiego auta.
Jak ustaliła policja, volvo kierował 41-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Nie miał prawa jazdy, miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych m.in. z uwagi na wcześniejszą jazdę po pijanemu.
Jak ustaliła policja, zderzenie spowodował jadący od Pucka kierowca volvo, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekał w kierunku Redy. Na tej trasie droga jest kręta i bardzo niebezpieczna. Kierowca volvo pędził, łamał wiele przepisów ruchu drogowego.  Na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, ściął zakręt i uderzył czołowo w smarta.
W wyniku czołowego zderzenia zginął kierowca smarta, pasażer tego samochodu został ranny. Śmierć poniósł także winowajca tego zdarzenia –  uciekający przed policją kierowca volvo i pasażerka tego samochodu. Ranni są także dwoje pasażerów volvo, w tym kobieta w ciąży.
Początek zdarzenia miał miejsce w Pucku, gdzie policja chciała zatrzymać do kontroli kierowcę volvo. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Jak informuje policja, mężczyzna przed pościgiem ukradł paliwo z jednej ze stacji benzynowych. Wszczęto pościg za pędzącym volvo.
Na Rekowskiej Górce volvo zderzyło się czołowo ze smartem. Jak się okazało uciekający kierowca był poszukiwany listem gończym i miał zakaz prowadzenia pojazdów.
Kierowca volvo i pasażerka zginęli na miejscu. Ranni są dwaj pasażerowie tego auta. Śmierć poniósł kierowca smarta zginął kierowca, a pasażer został rannych.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *