„Tłumek” wokół Komorowskiego

W MEDIACH. Dlaczego urzędnicy z Urzędu w godzinach pracy uczestniczą w kampanii wyborczej Pana Komorowskiego Gdyni?

Czy jest to zgodne z Kodeksem wyborczym, aby urzędnicy pracujący za pieniądze podatników uczestniczyli w godzinach pracy w kampanii któregokolwiek z kandydatów ???
Dlaczego nie ma reakcji PKW – czyżby łamanie prawa wyborczego nie interesowało ten organ wyborczy ??? – pytają publicznie działacze Prawicy Rzeczypospolitej z Gdyni i przytaczają relacje z wizyty kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego zamieszczoną w portalu trojmiasto.pl

Kto spotkał się w Gdyni z prezydentem Komorowskim?

Furorę robi film, na którym widać, jak miejskie autobusy przywożą mieszkańców Gdyni na spotkanie z Bronisławem Komorowskim. Choć wygląda to jak „sztuczny tłum”, w rzeczywistości pasażerami są miejscy urzędnicy zaproszeni na spotkanie z prezydentem.
Prezydent Bronisław Komorowski przyjechał do Gdyni. Oficjalnie po to, by odsłonić tablicę, potwierdzającą tytuł „Pomnika historii” nadany Śródmieściu Gdyni. Według wielu obserwatorów wizyta prezydenta Komorowskiego była jedynie elementem trwającej kampanii prezydenckiej. To odczucie potwierdza nagrany tego dnia film, który robi furorę w Internecie. Co widać na filmie? Na spotkanie z prezydentem Komorowskim w Muzeum Miasta Gdyni zobacz na mapie Gdyni podjeżdżają dwa autobusy wypełnione ludźmi. Autor nagrania śmieje się, że film przedstawia przywieziony na spotkanie „przypadkowy” tłum, który ma udawać spontanicznie zgromadzonych mieszkańców Gdyni.
Widać na filmie jak z autobusów wychodzą gdyńscy urzędnicy: pierwszy szybkim krokiem zmierza radny Gdyni i były przewodniczący Rady Miasta Stanisław Szwabski. Jest poseł PO Tadeusz Aziewicz, obecny przewodniczący Rady Miasta – Zygmunt Zmuda Trzebiatowski, a także inni radni, urzędnicy oraz dziennikarze. Wszyscy zostali przywiezieni sprzed Urzędu Miasta – gdzie odsłonięto pamiątkową tablicę – do Muzeum Miasta Gdyni, w którym odbywała się dalsza część uroczystości. (neo- www.trojmiasto.pl))
Sonda: Jak oceniasz wizytę prezydenta Bronisława Komorowskiego w Gdyni?
  • przyjechał wypełniać swoje obowiązki, przecież nie zaniecha ich z powodu kampanii 19%
  • dwuznacznie, mógł sobie darować elementy stricte polityczne i skupić się na Gdyni 7%
  • to ewidentne wykorzystanie miasta do ocieplenia swojego wizerunku przed wyborami 74% zakończona łącznie głosów: 1572
(źródło: Kto spotkał się w Gdyni z prezydentem Komorowskim?_www.trojmiasto.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *