Telewizja ma przeprosić szefa „Solidarności” za manipulację Lis

W MEDIACH. Na podstawie wyroku Sądu Okręgowego TVP ma przeprosić przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę i opublikować w „Panoramie” sprostowanie szkalującej – zdaniem Dudy – informacji zawartej w komentarzu Hanny Lis.

Sąd nakazał Telewizji Polskiej opublikowanie sprostowania dotyczącego wizyty Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ „S” u protestujących w marcu 2014 r. przed Sejmem rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu Telewizji Polskiej S.A. opublikowanie w audycji informacyjnej „Panorama” sprostowania o następującej treści:

„Podana przez Hannę Lis w programie „Panorama” z dnia 24 marca 2014 roku informacja, że Pan Piotr Duda »dołączył do korowodu polityków pielgrzymujących do matek« jest nieścisła. W rzeczywistości Pan Piotr Duda wziął udział w spotkaniu na wyraźne zaproszenie i w związku z prośbą rodziców o pomoc i interwencję”.

– Cieszę się z tego wyroku, choć mam świadomość, że niewielu dzisiaj pamięta o co chodziło – mówi Piotr Duda. – Jedno jest pewne. Nie pozwolimy nikomu na szkalowanie dobrego imienia Związku i ten wyrok niech będzie dla wszystkich ostrzeżeniem.

duda_rodzice

Wizyta Piotra Dudy u protestujących w Sejmie rodziców. Fot. Arch./Dział Informacji KK Solidarność

Rok temu przewodniczący Związku był wśród protestujących w Sejmie opiekunów niepełnosprawnych dzieci, na ich zaproszenie, udzielając im – w imieniu „Solidarności” – niezbędnego wsparcia, zarówno materialnego jak i eksperckiego. Dziennikarze relacjonujący ten protest doskonale wiedzieli, jaki charakter ma wizyta szefa Związku, a mimo to prowadząca wiadomości w audycji Telewizji Polskiej „Panorama” Hanna Lis w komentarzu do materiału filmowego określiła tę wizytę jako wykorzystywanie protestu do własnych politycznych celów Piotra Dudy.

Sprostowanie powinno zostać wyemitowane w kanale TVP 2 o godz. 18, w najbliższym od daty uprawomocnienia się wyroku przekazie. Wyrok nie jest prawomocny.

(źródło: Dział Informacji Komisji Krajowej „Solidarność”)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *