Świeża znajomość: pobił, okradł – łup odnaleziono w lombardzie

PRUSZCZ GD. Zatrzymano 19-latka, który jest podejrzany o rozbój na 19-letnim mieszkańcu Pruszcza Gd. Z jego mieszkania ukradł laptop, pobił pokrzywdzonego i uciekł. Policjanci odnaleźli skradziony komputer w jednym z lombardów na terenie Gdańska.

Kryminalni z komendy powiatowej Policji w Pruszczu Gd. pracujący nad sprawą rozboju do którego doszło w piątek (5 czerwca br. ) w jednym z pruszczańskich mieszkań zatrzymali podejrzanego 19-letniego mieszkańca Pruszcza Gd. Do zatrzymania doszło w czwartek (18 czerwca br.) o godz. 11.50 na ulicy Chełmońskiego w Pruszczu Gd. Mężczyzna był zaskoczony interwencją stróżów prawa, nie stawiał oporu.

Jak ustalili śledczy obaj 19-latkowie poznali się dzień wcześniej. Nowo poznany znajomy przyszedł do mieszkania pokrzywdzonego. Wykorzystał moment gdy gospodarz wyszedł do innego pomieszczenia i ukradł laptop warty 700 zł. Chcąc utrzymać się w jego posiadaniu bił po całym ciele pokrzywdzonego mężczyznę po czym wyskoczył przez balkon znajdujący się na parterze budynku. Policjanci pracujący nad sprawą rozboju odnaleźli znaleźli skradziony laptop w jednym z lombardów na terenie Gdańska i oddali go właścicielowi.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutu kradzieży rozbójniczej. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *