Świetny wynik płotkarza z Sopotu – Patryka Dobka

Znakomitą formą błysnął na początku tegorocznego sezonu lekkoatletycznego utalentowany 400-metrowiec Patryk Dobek (SKLA Sopot). 20-latek przebiegł na zawodach w Rydze dystans 400 m przez płotki w bardzo dobrym czasie 49,76.

To rezultat lepszy od minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na mistrzostwa Europy w Zurychu (12-17 sierpnia) i szósty rezultat w historii polskiej lekkoatletyki.
Dobek poprawił rekord życiowy o prawie całą sekundę (dokładnie o 0,91 sek.). Dotychczas specjalizował się on na płaskim dystansie 400 m i jako junior odnosił spore sukcesy. M. in. w ubiegłym sezonie zdobył srebrny medal podczas mistrzostw Europy juniorów (46,15). W 2011 r. wywalczył brąz na mistrzostwach świata juniorów młodszych (46,67), a w 2012 r. pojechał na igrzyska olimpijskie do Londynu (był w składzie sztafety 4×400 m).
Występ na Łotwie był dopiero trzecim w karierze sopocianina w tej konkurencji. Zdaniem specjalistów ma on na 400 m ppł. wielkie możliwości. Wszystko zależy od tego, czy zdoła na całym dystansie (pomiędzy płotkami) płynnie utrzymać rytm biegu (na „trzynaście kroków”).

Opr. (WS)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *