Sterroryzowali obsługę sklepu jubilerskiego. Alarm wypłoszył napastników

KOCIEWIE/TCZEW. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w napadzie w Tczewie. Zamaskowani sprawcy wtargnęli do sklepu jubilerskiego i sterroryzowali obsługę próbując okraść placówkę. Uruchomiony alarm wypłoszył napastników, którzy wybiegli ze sklepu. Sąd zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt.

Tczewscy policjanci pracowali przy sprawie usiłowania rozboju, do którego doszło we wtorek (15 marca br.). O godz. 17.50 dwóch zamaskowanych sprawców weszło do jednego ze sklepów jubilerskich w Tczewie i posługując się przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali przebywające tam dwie kobiety. Uruchomiony alarm przez obsługę spłoszył sprawców, którzy wybiegli ze sklepu bez łupu. Intensywna praca policjantów doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy mieli mieć związek z tą sprawą. W piątek wieczorem policjanci zatrzymali na terenie Łodzi ukrywającego się 32 – latka z powiatu konińskiego. Drugi ze sprawców 24-letni mieszkaniec gminy Gdańska został zatrzymany w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmiot przypominający broń, którym sprawcy posłużyli się w trakcie napadu. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Tczewie sąd zastosował wobec sprawców trzymiesięczny areszt.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 32-latek był już karany i odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Za ten czyn popełniony w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *