Sobota u państwa Uphagenów

Dom  Uphagena Muzyczny. w trakcie prac. pomniejszone

Dom Uphagena. Pokój Muzyczny w trakcie prac.

GDAŃSK. Kolejne spotkanie z cyklu Sobota u państwa Uphagenów przed nami! Zapraszamy w dniu 27 lutego 2016 r. o godz. 12 do Domu Uphagena, by wspólnie cieszyć się z Państwem sztukateriami w pomieszczeniach oficyny, które odzyskały dawne barwy!

W programie przewidujemy kuratorskie oprowadzanie po Domu Johanna Uphagena, prelekcję na temat osiemnastowiecznych sztukaterii (prowadzenie: Anna Kriegseisen). Na koniec odbędą się warsztaty historycznego szycia. W tym miesiącu tematem warsztatów jest osiemnastowieczna poduszeczka na igły zwana po angielsku pinball. Stanowiła ona podstawowy element kobiecego przybornika do szycia. Panie często nosiły takie „piłeczki na szpilki” przywieszone do chatelaine (swego rodzaju breloczka z najpotrzebniejszymi rzeczami) żeby zawsze mieć je pod ręką. Bywały haftowane, we wzory i ze szlachetnych materiałów, często były personalizowane przez wyszywane na nich inicjały i inne osobiste elementy. Na warsztatach każdy będzie mógł zrobić swoją osobistą poduszeczkę i w zależności od zdolności manualnych ozdobić na własny, indywidualny sposób.

Warsztaty przeznaczone są dla amatorów w wieku od 12 lat w wzwyż. Zapewniamy materiały do wykonania zewnętrznej formy poduszeczki, ze sobą należy przynieść wypełnienie (watę, ścinki materiałów itp.) oraz muliny do wyszycia wzorów (według uznania). Na warsztaty obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń, maile ze zgłoszeniem prosimy wysyłać na adres: ola.andziulewicz@wp.pl.

Uczestnictwo w spotkaniu w cenie biletów wstępu do Muzeum (obowiązują bilety ulgowe w cenie 5 zł, grupy powyżej 10 osób – 4 zł od osoby, dla dzieci w wieku 8-16 lat – 1 zł).

Dom  Uphagena Pokoj muzyczny. szt008s

Dom Uphagena. Pokój muzyczny

Dom  Uphagena Pokoj muzyczny. szt001s

Dom Uphagena. Pokój muzyczny

Dom  Uphagena Pokoj kwiatów. szt007s

Dom Uphagena. Pokój kwiatów.

 

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *