Śmiertelny wypadek, nietrzeźwy bokiem w drzewo

Starogard Gdański - wypadek Kamierowo1. rozbity mercedes ok

KOCIEWIE/SKARSZEWY. Do tragicznego wypadku drogowego doszło w miejscowości Kamierowo. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 52-letni pasażer mercedesa. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący tym autem mężczyzna był nietrzeźwy.

Wczoraj około godziny 17:45 dyżurny ze Starogardu Gd. otrzymał informację o wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Kamierowo. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy ze Skarszew.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci do zdarzenia doszło, gdy kierowca osobowego mercedesa jadąc w kierunku miejscowości Mirowo Duże zjechał na prawe pobocze drogi i bokiem auta uderzył w drzewo. Obrażenia jakich doznał 52-letni pasażer okazały się śmiertelne. Mężczyzna po blisko godzinnej reanimacji zmarł.

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 33-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Mundurowi sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitego mercedesa. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. (KPP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *