Śmiertelnie potrącił 84-letnią kobietę

POMORZE ZACH./SŁUPSK. Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Słupsku – zginęła 84-letnia słupszczanka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kobieta na jezdni została potrącona przez samochód ford focus, kierowany przez 28-letniego mężczyznę.

We wtorek ok. godz. 11.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Poniatowskiego. Jak się okazało, kierujący fordem focusem jadąc w stronę ul. Kopernika potracił 84-letnią kobietę, która znalazła się na jezdni. W wyniku tego zderzenia, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Funkcjonariusze, którzy natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia ustalali okoliczności tego zdarzenia i podczas oględzin zabezpieczali ślady. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości kierującego fordem nie wykazało aby znajdował się pod wpływem alkoholu.

W sprawie tego tragicznego wypadku trwa zbieranie informacji i ustalanie jego przyczyn. Postępowanie wyjaśni jakie były okoliczności tego zdarzenia i kto zawinił. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że będąca na jezdni kobieta znajdowała się w miejscu niedozwolonym.

Policjanci apelują do kierowców aby zachowali szczególną ostrożność oraz stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Wydaje się ,że sprzyjające warunki atmosferyczne, niejednokrotnie prosty odcinek drogi i o tej porze roku nawierzchnia bez śniegu, prowokować mogą do zbyt szybkiej i brawurowej jazdy. Rozwaga i wyobraźnia, a przede wszystkim zdrowy rozsądek przyczynią się do tego, że bezpiecznie dotrzemy do celu podróży. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *