Dla młodych mam a także dla ojców – „aby dobrze się czuli”

gdynia szkola rodzenia

Gdynia – szkoła rodzenia. Fot. S. Lewandowski

GDYNIA. – Zależy nam na tym, żeby nie tylko matki ale i ojcowie dobrze się tutaj czuli, mogli oswoić się zarówno z aktem urodzenia i wychowaniem dziecka – powiedział marszałek pomorski o nowej szkole rodzenia w Gdyni.

Nowa szkoła rodzenia w Gdyni, fot. S. LewandowskiOddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Morskim wzbogacił się o kolejne miejsce dla młodych mam. Od 14 grudnia 2014 r. będą mogły skorzystać ze szkoły rodzenia. Na pomysł wpadły cztery gdyńskie położne Dorota Majewska-Kątna, Iwona Wróbel, Ewa Borowska i Jolanta Błaś.

Szkoła rodzenia jest podzielona na dwie części. W jednej znajduje się sala edukacyjna, w drugiej miejsce do ćwiczeń.

Korzystając z worków, piłek i drabinek, nauczymy panie jak zachowywać się podczas porodu, zachęcimy do przyjmowania pozycji wertykalnej, a nie horyzontalnej i podpowiemy co zrobić, żeby złagodzić bóle porodowe. W kameralnej części edukacyjnej będziemy chcieli prowadzić zajęcia z przyszłymi mamami i ojcami – przygotować ich do opieki nad niemowlakiem. Służą do tego przewijaki, łóżeczka, fantomy chłopca i dziewczynki – powiedziała Dorota Majewska Kątna, jedna z pomysłodawczyń szkoły.

Z powstania nowego miejsca w szpitalu cieszy się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk: Inicjatywa pań, żeby w Gdyni powstała szkoła rodzenia, była wspaniała. Zależy nam na tym, żeby nie tylko matki ale i ojcowie dobrze się tutaj czuli, mogli oswoić się zarówno z aktem urodzenia i wychowaniem dziecka. (źródło: gdynia.pl)

Nowa szkoła rodzenia w Gdyni, fot. S. Lewandowski Nowa szkoła rodzenia w Gdyni, fot. S. Lewandowski

Nowa szkoła rodzenia w Gdyni, fot. S. Lewandowski Nowa szkoła rodzenia w Gdyni, fot. S. Lewandowski

Fot. S. Lewandowski

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *