Skandaliczne naruszenie prywatności rodziny p. Morawieckich

MEDIA. Protest CMWP SDP przeciwko ujawnieniu informacji o adopcji dzieci przez premiera Mateusza Morawieckiego w „Super Expressie”.

CMWP SDP stanowczo potępia  ujawnienie informacji o adopcji dzieci przez premiera Mateusza Morawieckiego i  apeluje do mediów i dziennikarzy o uszanowanie prywatności rodziny premiera.

10 maja media opublikowały informacje oparte na  fragmentach książki „Delfin Mateusz Morawiecki” autorstwa Piotra Gajdzińskiego i Jakuba N. Gajdzińskiego. Piotr  Gajdziński był rzecznikiem prasowym BZ WBK, przez większość okresu, kiedy w zarządzie tego banku był Mateusz Morawiecki. W w/wymienionej książce opisano fakty z życia rodziny premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące adopcji przez jego rodzinę dwójki dzieci bez zgody osób, których dotyczy ta publikacja. To przez autorów książki  oraz skandaliczne pogwałcenie przez nich zasad etyki dziennikarskiej, której elementem jest zawsze szacunek i tolerancja rozumiane jako poszanowanie ludzkiej godności, praw dóbr osobistych, a przede wszystkim prywatności i dobrego imienia.  Szczególnie bulwersujące  i oburzające jest w tym przypadku naruszenie  prawa do ochrony prywatności nieletnich dzieci oraz innych członków rodziny Premiera.

CMWP SDP przypomina, iż wolność mediów w każdym przypadku nakłada na dziennikarzy i wydawców odpowiedzialność za treść przekazu oraz wynikające z nich konsekwencje i apeluje do mediów i dziennikarzy o rzetelność przy opisywaniu tego tematu i uszanowanie prywatności rodziny premiera Mateusza Morawieckiego.

dr Jolanta Hajdasz

Dyrektor CMWP Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

 

Warszawa, 10 maja 2019 r.


Dno”, „bagno”, „metr mułu”, „ohyda”, „świństwo”, „łajdactwo”, „obrzydliwość”. Tak dziennikarze i politycy określają piątkową publikację popularnego tabloidu, który postanowił obwieścić światu – na podstawie relacji byłego współpracownika premiera – że Mateusz Morawiecki adoptował dwoje dzieci. Uderzono nie tylko w szefa rządu. Uderzono w jego rodzinę.

Jakub N. Gajdziński – przez lata rzecznik prasowy banku, którego prezesem był obecny szef rządu – w książce „Delfin” postanowił poinformować, że jego były przełożony adoptował dwoje dzieci. A „Super Express” postanowił tę informację powielić. (źródło: wp.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *