Siedem luksusowych porsche zadekowanych w dziupli i na parkingu

pol dziupla porshe

GDAŃSK.  Podczas akcji mającej na celu zwalczanie przestępczości samochodowej funkcjonariusze odzyskali skradzione na terenie Szwecji i Niemiec trzy porsche o łącznej wartości ok. 700 tys. zł. Zabezpieczono również kolejne cztery porsche i volkswagena t5, w których biegły wstępnie stwierdził ingerencję w pola numerowe VIN. W związku ze sprawą zatrzymano także 40-letniego właściciela warsztatu spod Gdańska. Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych i zabezpieczonych przez gdańskich mundurowych pojazdów wynosi nie mniej niż 1,4 mln zł

Wczoraj kryminalni z wydziału do walki z przestępczością samochodową z gdańskiej komendy miejskiej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas tej akcji funkcjonariusze sprawdzili pewnego 40-latka, co do którego mieli informację, że przechowuje kradzione pojazdy.

W trakcie tych działań na jednym z parkingów w Gdańsku funkcjonariusze odnaleźli porsche cabrio warte ok. 250 tys. zł, które skradziono z terenu Szwecji oraz porsche 4s o wartości ok. 200 tys. zł, w którym biegły stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN. Pracując dalej nad tą sprawą, niedaleko Gdańska, w warsztacie należącym do 40-letniego mężczyzny, kryminalni zabezpieczyli kolejne cztery porsche i jednego vw t5. Biegły wstępnie stwierdził w nich ingerencję w pola numerowe VIN. Dodatkowo jedno z porsche miało przytwierdzone tablice należące do innego pojazdu, a volkswagen posiada numer VIN, na którym już wcześniej zarejestrowano inny samochód w Polsce. Wartość tych pojazdów wynosi ok. 500 tys. zł. Dwa pozostałe kradzione porsche znaleziono w garażach w miejscu zamieszkania 40-latka. Ustalono, że te samochody zostały skradzione z terenu Niemiec w 2014 i 2015 roku.

Łączna wartość wszystkich zabezpieczonych samochodów wynosi nie mniej niż 1,4 mln zł.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 40-letniego właściciela warsztatu. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalić dokładne okoliczności kradzieży aut i paserstwa. Dziś materiały zostaną przekazane do prokuratury. Funkcjonariusze będą też wnioskować o tymczasowe aresztowanie 40-latka.
Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności natomiast przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *