Seryjny włamywacz ujęty – na koncie ma 17 włamań

KASZUBY/REDA. Kryminalni od pewnego czasu zajmowali się sprawami włamań do piwnic oraz kradzieży rowerów, które ginęły z klatek schodowych. Podczas pracy nad sprawami policjanci ustalili, że za włamania są odpowiedzialni dwaj sprawcy w wieku 25 lat. Usłyszeli po 9 zarzutów za kradzieże i włamania. Jeden z mężczyzn łącznie odpowiada za 17 włamań i 3 kradzieże. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, za kradzież mienia do 5 lat.

Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie pracując na sprawami kradzieży z włamaniem ustalili, że za włamania do piwnic i kradzieże rowerów z klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych w Redzie odpowiadają dwaj 25-latkowie. Jeden z nich już wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyźni w 9 przypadkach działali wspólnie. Łupem złodziei padały głównie rowery znajdujące się w piwnicach budynków wielorodzinnych oraz elektronarzędzia, z klatek schodowych także kradli rowery. Jednoślady sprawcy cieli na części i elementy te sprzedawali w punktach skupu złomu.

Wczoraj mężczyźni zostali przesłuchani oraz usłyszeli po 9 zarzutów dotyczących włamań i kradzieży. Jeden z zatrzymanych był już wcześniej notowany za kradzieże z włamaniem i inne kradzieże łącznie zarzutów już usłyszał 17 za włamania do piwnic i 3 za kradzieże mienia. Kradzież mienia zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, natomiast kradzież z włamaniem od roku do 10 lat. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *