Liderzy na pomorskiej liście wyborczej PiS

GG 7.09 4-sellin
POMORZE/ WYBORY. Jarosław Sellin – liderem listy PiS w okręgu gdańskim, Jolanta Szczypińska – otwiera listę PiS w okręgu gdyńsko-słupskim. Jerzy Miotke jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na senatora z okręgu Gdynia – Puck, a Kazimierz Janiak – ubiega się o mandat senatora z Żuław i Powiśla.

Jedynkami na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych do Sejmu są: w Gdańsku – Jarosław Sellin, a w okręgu gdyńsko-słupskim – Jolanta Szczypińska.
W okręgu gdańskim na kolejnych miejscach są: mec.  Kazimierz Smoliński (pozycja nr 2) i Andrzej Jaworski (pozycja nr 3).
W okręgu gdyńsko-słupskim na drugim miejscu na liście do Sejmu jest lider PiS na Pomorzu 0 Janusz Śniadek, a na trzeciej pozycji jest posłanka Dorota Arciszewska-Mielewczyk.
Do Senatu – z poparciem PiS – startuje w okręgu gdyński (Gdynia, Puck) Jerzy Miotke. Natomiast w okręgu jednomandatowym z Żuław i Powiśla (Malbork, Sztum, Kwidzyn, Nowy Dwór Gd.) o mandat senatora ubiega się Kazimierz Janiak.
miotke jerzy
Jerzy Miotke to doświadczony samorządowiec z Gdyni, inżynier – od wielu lat związany z przemysłem stoczniowym.
– Wbrew temu co mówią rządzący, przemysł stoczniowy wcale nie przeżywa rozkwitu – powiedział w Radiu Gdański Jerzy Miotke. – Podzieliłbym taki pogląd, gdybyśmy budowali statki dla naszych armatorów. Niestety, z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że na 20 budowanych obecnie jednostek 2 są przeznaczone dla polskiego odbiorcy. Mowa jednostkach: „Ślązak” i „Kormoran” budowanych na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej.
Kazimierz Janiak – nauczyciel akademicki, dawniej działacz „Solidarności”, b. poseł, związany z ruchem spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, prezes Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej.
– Przy pomocy Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej podejmujemy działania związane z edukacją ekonomiczną i finansową. Zajmujemy się tym od podstaw i dla szerokiego kręgu odbiorców. Nasze szkolenia kierujemy zarówno do najmłodszych uczniów, jak i do seniorów szczególnie narażonych na oszustwa. (radiogdansk.pl)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *