Rynek akcesoriów okiennych – co oferuje?

Zbyt bogata oferta może utrudnić wybór. Z pewnością dotyczy to różnorodnego rynku akcesoriów okiennych. Rolety, markizy, rolety, okiennice a nawet pergole. Wszystkie z nich posiadają własną specyfikę. Jak wybrać, aby nie żałować? Wszystko zależy od naszych oczekiwań.

Żaluzje i markizy

Jednym z ciekawszych rozwiązań są rolety i markizy. Chociaż różnią się konstrukcją, montażem i materiałem wykonania to posiadają ważną cechę wspólną. Zarówno markizy, jak i żaluzje pozwalają dostać się części promieni słonecznych do pomieszczenia oraz na zachowanie widoczności (obserwowania tego, co na zewnątrz) równocześnie uniemożliwiają innym osobą ujrzenia tego, co dzieje się wewnątrz. Na czym polega różnica pomiędzy markizami i żaluzjami?

Markizy skonstruowane są z wpół przepuszczającego światło siateczkowatego materiału z dodatkiem akrylu, PCW i poliestru. Dzięki temu do pomieszczenia dostaje się odpowiednia ilość światła, aby zachować widoczność i móc widzieć teren na zewnątrz. Nie ma jednam możliwości regulowania poziomu oświetlenia i widoczności. W przypadku stworzonej z aluminiowych lameli mamy taką możliwość. Kąt nachylenia założonych lameli możemy dowolnie zmieniać.

Rolety zewnętrzne

Jednym z najbardziej wielofunkcyjnych rozwiązań roleta zewnętrzna. Ten rodzaj osłony okiennej pozwala nie tylko na ograniczenie poziomu nasłonecznienia iw mieszkaniu, ale również przyczynia się do dużo lepszego bilansu energetycznego w budynku, chroni przed nadmiernym hałasem, a w przypadku zastosowania odpowiednio mocnej konstrukcji może posłużyć jako ochrona przed włamaniem. Minusem togo rozwiązania jest brak możliwości zmiany poziomu naświetlenia oraz widoczności. Współcześnie rolety zewnętrzne są najczęściej wykonane z metali (stal i aluminium) lub z PCV

Rolety elewacyjne od Wako Rolety

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne są tańszym odpowiednikiem. Montowane wewnątrz pomieszczenia chronią jedynie przed światłem i wzrokiem innych osób. Ochrona pozwala jednak na efektywne obniżenie temperatury wewnątrz w upalne letnie dni. W większości przypadków nie ma możliwości regulowania ilości wpuszczanych do domu promieni słonecznych oraz widoczności. Jednym wyjątkiem są tzw. rolety dzień i noc, które dzięki specyficznej konstrukcji mogą zachowywać się podobnie jak żaluzje.

Pergole, zasłony, okiennice

Oczywiście to nie jedyne rozwiązanie. Przed słońcem chronić nas mogą klasyczne, wykonane z dobrego materiału zasłony. Jeżeli nasz zmysł estetyki kieruje nas w stronę południowej Europy pomyśleć możemy o gustownych i praktycznych okiennicach. Ciekawym i oryginalnym pomysłem mogą być również zamontowane wokół okien pergole.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *