Rozpalił ognisko i spalił bezcenną chatę rybacką w skansenie

KASZUBY. Do pożaru drewnianej chaty rybackiej należącej do skansenu etnograficznego doszło w okolicy Rzucewa nad Zatoką Pucką. Policjanci ustalili sprawcę pożaru.  19-letni mieszkaniec Pucka usłyszał zarzut uszkodzenia mienia w zamiarze ewentualnym. Śledczy ustalili, że podejrzany rozpalił ognisko w okolicy obiektu i pozostawił je bez dozoru. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pożaru drewnianej chaty rybackiej należącej do skansenu etnograficznego doszło 22 lutego br. w okolicy Rzucewa nad Zatoką Pucką. Drewniany obiekt kryty strzechą spłonął doszczętnie, a starty wyniosły 35 tys. złotych. Śledczy z puckiej komendy podejrzewali podpalenie i od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Mundurowi z wydziału kryminalnego ustalili tożsamość sprawcy i doprowadzili 19-latka do jednostki Policji. Funkcjonariusze ustalili, że w dniu pożaru na miejscu było dwóch młodych mężczyzn. Jednym z nich był 19-letni mieszkaniec Pucka, który w pobliżu obiektu rozpalił ognisko i pozostawił je bez dozoru.

W miniony piątek puccy śledczy postawili podejrzanemu zarzut uszkodzenia mienia w zamiarze ewentualnym. Mężczyzna pozostawiając ognisko bez dozoru powinien przewidzieć konsekwencje takiego postępowania.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (KWP Gdańsk)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *