Rozbój: zaatakowali metalową rurą

Starogard Gdański - Aresztowano sprawców rozboju. policjant prowadzi zatrzymanego (1)

KOCIEWIE/STAROGARD GD.  Zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak ustalili śledczy, sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego metalową rurą i grożąc rozbitą butelką zażądali jego portfela. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów i ich tymczasowe aresztowanie.

W miniony czwartek około godz. 17.20 dyżurny starogardzkiej komendy przyjął zgłoszenie o rozboju do jakiego doszło na ścieżce ekologicznej w pobliżu parku miejskiego. Z otrzymanych informacji wynikało, że dwóch sprawców napadło tam na spacerującego mężczyznę. Dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant ustalił ich rysopisy i natychmiast skierował w ten rejon znajdujące się w pobliżu patrole. W wyniku natychmiastowej reakcji funkcjonariusze już po kilkunastu minutach zatrzymano podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Starogardu Gdańskiego w wieku 26 lat.

Jak wstępnie ustalili pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze napastnicy pobili ofiarę metalową rurą i grożąc rozbitą butelką zażądali wydania portfela, w którym były pieniądze, dokumenty oraz karty bankomatowe. Sprawcy zostali spłoszeni przez przypadkowego świadka i chwilę później wpadli w ręce mundurowych.

Policjanci przekonwojowali podejrzanych do komendy, gdzie sporządzili dokumentację procesową.

Zatrzymane osoby niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend starogardzki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych przez policję mężczyzn. Teraz spędzą oni najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będą oczekiwać na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości. (KPP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *