Rewolwerowiec strzelił kulą w oko

CHOJNICE. 21-latek na jednym z chojnickich osiedli późnym wieczorem strzelił z rewolweru kulą w kierunku innej osoby. Trafił w przypadkowego mieszkańca Chojnic, który został ranny – doznał uszkodzenia oka.

W czwartek przed północą dyżurny policji w Chojnicach został powiadomiony przez personel szpitala, że na oddział zgłosił się mężczyzna, twierdząc, że ktoś go postrzelił. Mieszkaniec Chojnic był ranny – doznał uszkodzenia oka. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło ok. godz. 22.00 na jednym z chojnickich osiedli.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą przesłuchiwali świadków i zabezpieczali dowody. W piątek przed południem zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o związek z tym zdarzeniem. Podczas  przeszukania jego mieszkania znaleźli rewolwer hukowy na kule gumowe o kalibrze 10 milimetrów. Mieszkaniec powiatu sępoleńskiego trafił do policyjnej izby zatrzymań. Tego samego dnia usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 21-latek oddał strzał z broni hukowej umożliwiającej miotanie gumowych kul, w efekcie czego jedna z nich trafiła poszkodowanego w oko.

Dzień później na wniosek prokuratury sąd aresztował 21-latka na okres dwóch miesięcy.

Przestępstwo uszkodzenia ciała zagrożone jest karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *