Represje, niewola, przymusowe osadnictwo…

Spotkania z historią zaproszenie_spotkania_z_historia_31marca kadr

GDAŃSK. Jest to pierwsza krajowa prezentacja książki „Polacy w obwodzie wołogodzkim: represje, niewola, przymusowe osadnictwo (1937-1953)”,  która ukazała się w języku rosyjskim pod koniec 2014 r. Jest wyczerpującym omówieniem losów Polaków w obwodzie wołogodzkim ZSRR.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach cyklu wykładów otwartych „Spotkania z historią” zaprasza na prezentację książki „Polacy w obwodzie wołogodzkim: represje, niewola, przymusowe osadnictwo (1937-1953)” Aleksandra Kuzminycha i Siergieja Starostina.

Hotel Scandic w Gdańsku, ul. Podwale Grodzkie 9

31 marca 2015 r. (wtorek), godz. 17.00

Gośćmi spotkania będą:

  • Siergiej Starostin – współautor książki
  • Piotr Marciniak – konsul RP w Petersburgu
  • dr hab. prof. UG Piotr Niwiński – historyk

Jest to pierwsza krajowa prezentacja książki, która ukazała się w języku rosyjskim pod koniec 2014 r. Podczas spotkania zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Wstęp wolny

Spotkania z historią okladka ksiazki

Książka jest wyczerpującym omówieniem losów Polaków w obwodzie wołogodzkim ZSRR. Składają się na nią szkice historyczne, dokumenty i biogramy dotyczące „operacji polskiej” w okresie Wielkiego Terroru (1937-1938), jeńców wojennych i internowanych (1939-1949) oraz osób przymusowo przesiedlonych (1940-1946). W publikacji wzmiankuje się również o żołnierzach AK, którzy poprzez różne obozy etapowe w ZSRR trafili do obwodu wołogodzkiego z Wileńszczyzny. Jednym z nich był komendant Okręgu Wileńsko – Nowogródzkiego AK gen. Aleksander Krzyżanowski „Wilk”.

Spotkania z historią zaproszenie_spotkania_z_historia_31marca

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *