Przyjazna „śpiewająca strefa” wspaniałej piosenki turystycznej

SONY DSC

WARTO TAM BYĆ. – W tym roku oprócz tradycyjnych elementów składających się na „Bazunę” – przegląd piosenki, wybór hitów i laureatów, występy weteranów z „bazunowymi” przebojami – bardzo atrakcyjną ofertą dla miłośników muzyki turystycznej jest Koncert Jubileuszowy „Z rajdową piosenką na szlaku – Ocalić od zapomnienia” wraz z imprezami towarzyszącym – powiedział Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”, członek Komitetu Organizacyjnego „Bazuny”. – Odbędzie się zjazd FIFÓW, z udziałem tzw. blach, będą przygotowane miejsca do wspólnego śpiewania, przy ogniskach (ze specjalnie wydanym przez organizatorów śpiewnikami z utworami – z tekstami i chwytami gitarowe). Dla miłośników koni będzie specjalny pokaz jazdy konnej – Szkoła Dresażu Zielonej Bramy w Przywidzu.

ZOBACZ: PROGRAM BAZUNY -Wykonawcy/Repertuar

ZOBACZ:  KONCERT JUBILEUSZOWY 27 czerwca

Natomiast Klub FIFY zorganizował dla studentów, starszaków i młodzieży specjalny rajd i turystyczne imprezy plenerowe – z finałem w Przywidzu, na „Bazunie”.

– Organizatorzy zapraszają na imprezy „Bazuny” do niedalekiego od Gdańsk malowniczego Przywidza w dniach 27-29 czerwca. W bogatym w imprezy muzyczne programie są propozycje dla wytrawnych słuchaczy, śpiewających czy choćby nucących turystów, dla tych, którzy chcą posłuchać i wspólnie pośpiewać (także z dostępnym, na „Bazunie”  „Śpiewnikiem” w ręku) piosenki w wykonaniu znakomitych piosenkarzy, trubadurów.

– Organizatorami są fani łagodnej, rajdowej piosenki, rajdowcy, zapaleni turyści – wolontariusze, ze środowiska obecnych i dawnych FIFÓW, studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej. którzy nie szczędzą swojego czasu, aby progu lata i sezonu urlopowego stworzyć w malowniczym Przywidzu, przyjazną „śpiewającą strefę” wspaniałej piosenki turystycznej.

Warto tam się wybrać z przyjaciółmi, z rodziną – „piosenka bowiem nie zna granic wiekowych i łagodzi nastroje”. Jest to impreza dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce.

– Środowisko absolwentów Politechnik Gdańskiej tam właśnie, w Przywidzu organizuje czerwcowy piknik, aby dać sobie szansę na spotkanie w miłej atmosferze, w plenerze (zapowiadana jest wspaniała letnia pogoda) – w oderwaniu od pracy i problemów zawodowych.

– Udział w „Bazunie” – oprócz wykonawców zapowiedziały osoby, które przed laty współtworzyły wiele sztandarowych imprez Klubu FIFY – niezapomniane rajdy („Pierwiosnki’, „Opadające liście”), obozy turystyczne w kraju i za granicą oraz znaną „szlfiernię talentów” – „Bazunę”. Ciągłość organizacji tych imprez do dzisiaj jest zasługą setek osób, którzy rozproszeni po Pomorzu i kraju, zajęci sprawami zawodowymi nadal czują się „fifami” i zaszczepiają ideę poznawczych wędrówek i przygody turystycznej – powiedział Krzysztof Zagórski, szef Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej FIFY, współorganizator „Bazuny”.

Coś wyjątkowego za każdym razem

– Chcemy, wspominając te przeżyte lata, każde z wydarzeń zachować jako piękny wysiłek, poświęcenie czasu, radość, nie zaś powtarzalną rutynę – powiedział Marek Skowronek, szef programowy kolejnych edycji „Bazuny”. – Każdy rok miał swoje piękne chwile, każdy był inny, z niepowtarzalnym charakterystycznym akcentem. Kolejne edycje „Bazuny” były wielką radością – zarówno wykonawców i widzów, słuchaczy jak i organizatorów – wolontariuszy. Każda kolejna „Bazuna” to fascynująca niewiadoma, nowe wrażenia muzyczne, sceneria, ludzie, coś wyjątkowego za każdym razem. Nie ma w tej imprezie miejsca na powtarzalność, rutynę. Tak było na początku, gdy powstała i rozkręcała się „Bazuna” wokół środowiska politechnicznych FIFÓW (w pamiętnym 1971 r.). Tak było w kolejnych latach, gdy od 1990 r. mam przyjemność współtworzyć „Bazunę”. To wspaniałe doświadczenie trudno zastąpić innym, o takiej mocy oddziaływania i fascynacji.

SONY DSC

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *