Przygoda z grafiką prasową Ignatowicza

Krzysztof Ignatowicz. Fot_gdansk_pl_Andrzej Świetlik

POMORZE. Krzysztof Ignatowicz jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Był grafikiem Dziennika Bałtyckiego. Stworzył całą serię okładek gazety. Można je zobaczyć  w w Galerii ZPAP.

We wtorek, 26 września w Galerii ZPAP o godz. 18.00 w Gdańsku przy ul. Piwnej 67/68, podczas otwarcia autorskiej wystawy Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej otrzyma Krzysztof Ignatowicz – artysta, plastyk, specjalista od news design.

Jak wspomina artysta, swoją przygodę z grafiką prasową rozpoczął w pracowni profesora Zdzisława Walickiego, gdzie wylosował realizację okładki dla Dziennika Bałtyckiego. Tam dziesięć lat później rozpoczął karierę zawodową jako grafik prasowy, a później dyrektor artystyczny. Od 2007 do 2014 roku pełnił funkcję krajowego dyrektora artystycznego grupy Media Regionalne. Od 2015 roku jest dyrektorem artystycznym Grupy WM. W swojej pracy twórczej projektował ubrania, książki, plakaty, logotypy, identyfikacje wizualne, kalendarze oraz gazety. Jest laureatem prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Okładki jego autorstwa zdobyły m.in. GrandFront i ArtFront w konkursach Izby Wydawców Prasy na najlepsze okładki prasowe. Jest laureatem srebrnego i brązowego medalu w międzynarodowym konkursie projektowania prasowego Chimera, a także laureatem europejskiego konkursu Society for News Design-Helsinki 2005.

Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury przyznawana jest od 1999 roku. Laureatami są wybitni przedstawiciele szeroko pojętej kultury za osiągnięcia artystyczne, ochronę kultury oraz działania popularyzatorskie. Zgłoszenia do nagrody mogą składać organizacje i instytucje kulturalne, szkoły artystyczne, radni Gdańska, członkowie komisji oraz dyrektor Biura Prezydenta ds. Kultury. Łącznie do 2016 roku przyznano blisko 770 nagród.

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *