Przemycał narkotyki – został namierzony i aresztowany

pol puck narkotytki kadr

KASZUBY. 41-letni mężczyzna jest podejrzany o przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ustalono, m.in. przewoził w samochodzie marihuanę, do kraju przemycał te niedozwolone substancje.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zdobyli informację, że mężczyzna ma przewozić w samochodzie narkotyki. Funkcjonariuszy pracujący nad tą sprawą pod koniec ubiegłego tygodnia w trakcie wspólnych działań z pucką drogówką zauważyli na jednej z ulic miejscowości gm. Kosakowo wytypowane auto i zatrzymali kierowcę do kontroli. W bagażniku zatrzymanego audi policjanci znaleźli marihuanę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez zatrzymanego 41- latka mundurowi zabezpieczyli 4 krzaki konopi indyjskich, a na jego działce ogrodniczej, w koszu na śmieci znaleźli paczki z suszem konopi. 41- latek został zatrzymany, a jego samochód odholowany na policyjny parking.
Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie kilogram marihuany, która została przekazana do badań. Z zebranego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że sprawca wszedł w posiadanie narkotyków przemycając je z zagranicy.
41-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty uprawy, posiadania oraz przemytu znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano 3 miesięczny areszt. Grozi mu od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.
Śledczy nadal pracują nad sprawą, ustalają okoliczności przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że lista zarzutów będzie dłuższa. (KWP)

Może zainteresuje Cię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *